Technologie

Mamy świadomość, że niezależnie od dalszych kierunków edukacji czy zawodowych naszych uczniów, szeroko pojęte kompetencje informatyczne są kluczowe we współczesnym świecie. Dlatego korzystamy na co dzień z odpowiednich dla danego przedmiotu narzędzi wspierających procesy edukacyjne.

Co więcej, niezależnie od wybranego profilu rozszerzeń programowych, każdy uczeń uczestniczy w zajęciach z zakresu Computer Science. To szansa na zdobycie kompetencji w zakresie informatyki, szczególnie cenionych w branżach cyfrowych. Zachęca uczniów do kreatywnego myślenia, poprzez stosowanie praktycznych rozwiązań programistycznych. Ponadto zajęcia te zachęcają do bycia:

Krytyczne i niezależne myślenie to kolejne z kluczowych umiejętności nabywanych i rozwijanych w toku realizacji programu.

Computer Science kładzie szczególny nacisk na: