Specjalności

A NEW WAY - YOUR WAY

Zwykłe liceum to kilkanaście bardzo różnych przedmiotów, z których przeważnie tylko kilka wiąże się z Twoimi zainteresowaniami, uzdolnieniami i wizją dalszej edukacji i kariery zawodowej. Wszystkie przedmioty licealne na przestrzeni czterech lat zabierają kilka tysięcy godzin Twojego życia. Praktycznie, przedmioty szkolne, z którymi jest Ci „po drodze" to mniej, niż połowa z tego czasu.

Model edukacji progresywnej oszczędza Twój czas i energię. Regularne zajęcia odbywają się z kluczowych dla Ciebie przedmiotów. Jedną grupę stanowią zajęcia, z przedmiotów maturalnych (język polski, matematyka, język angielski). Druga grupa to przedmioty z wybranego przez Ciebie rozszerzenia.

Uzupełnieniem i rozszerzeniem regularnych, opartych o przedmioty szkolne zajęć z naszymi nauczycielami, są warsztaty specjalistyczne - prowadzone przez oraz we współpracy z profesjonalistami z kluczowych dla Twojej specjalności branż.

Dlatego nasz model edukacji progresywnej daje Ci możliwość wybrania zajęć naprawdę dopasowanych do Twoich potrzeb. W efekcie nie tracisz czasu na zajęcia z dziedzin odległych twoim zainteresowaniom. Energię możesz poświęcić na to, co faktycznie jest dla Ciebie ważne - nie tylko w edukacji, ale także poza nią.

Obie specjalności wiążą się branżami kreatywnymi - nie tylko w ujęciu analogowym, ale przede wszystkim cyfrowym. Żyjemy w świecie coraz bardziej dynamicznego przekazu informacji. Dynamika ta rośnie za sprawą rewolucyjnego rozwoju elektronicznych kanałów przekazu i dostępu do różnych informacji.

Każda firma, niezależnie od branży, by faktycznie istnieć, musi zaistnieć w cyfrowej alternatywie rzeczywistości. Natomiast, by odnosić sukcesy, trzeba mieć nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności i znać najnowsze narzędzia komunikowania informacji.

Obecnie forma przekazu staje się nie mniej ważna, a często równie istotna, co treść. Dobranie form przekazu adekwatnych do treści oraz odbiorców staje się kluczowe dla efektywnego komunikowania dowolnych idei.

Zatem nie tylko znajomość, ale przede wszystkim sprawne posługiwanie się właściwymi technikami i narzędziami są kluczowe, by mówić o sukcesie.

Nasze dwie kluczowe specjalności, które realizujemy w formule progresywnej skupiają się właśnie na najistotniejszych aspektach prezentowania i przekazu informacji oraz tworzenia i dobierania odpowiednich form wizualnych dla nich.

Pierwsza specjalność koncentruje się głównie na warstwie informacyjnej przekazu, podczas gdy druga skupia się głównie na formie. W profesjonalnym świecie, specjaliści z branż nawiązujących do tych specjalności bardzo często współpracują ze sobą przy projektach między innymi z zakresu produkcji, kreacji wizerunku czy promocji. Dlatego, niezależnie od zajęć prowadzonych indywidualnie dla tych specjalności, pracujemy także w ramach wspólnych projektów - dzięki czemu uczymy się skutecznej pracy zespołowej.

Media & Communication

Patrząc na rosnącą dynamikę rozwoju współczesnych mediów - zarówno w ujęciu klasycznym, jak też w odniesieniu do cyfrowych kanałów skutecznej komunikacji, z social media na czele, rośnie potrzeba typ dziennikarstwa w nowym wydaniu. W tej specjalności sporo czasu poświęcimy nie tylko elementom dziennikarstwa, ale także podstawą kreowania wizerunku. Skupiamy się na różnych kanałach komunikacji, od tak oczywistych jak radio, telewizja, czy media drukowane, po dynamicznie rozwijającą się sferę mediów społecznościowych. Te ostatnie, szczególnie w odniesieniu do najmłodszych użytkowników sieci, stają się coraz istotniejszym kanałem komunikacji. Wychodząc poza ramy podstaw dziennikarstwa, wkraczamy także w rejony związane z Public Relations, gdzie kluczowe jest kreowaniem wizerunku (branding), komunikacja marketingowa, czy budowanie całej tożsamości podmiotu (Corporate Identity). Ponadto, poznajemy podstawy właściwej pracy z mikrofonem i kamerą, tajniki produkcji podcastów i vlogów, czy kreacji postów, które naprawdę przyciągają uwagę. Sporo uwagi poświęcamy także na zasady wystąpień publicznych. Umiejętności te są przydatne nie tylko w pracy dziennikarza, ale także są niezbędne dla każdego rzecznika prasowego czy trenera. Trochę teorii - dużo praktyki. Wszystko dzięki współpracy ze specjalistami z dziedzin powiązanych z tą specjalnością.

Media & Design

Ta specjalność skupia się na szeroko rozumianym projektowaniu cyfrowym. Najnowsze technologie 2D i 3D wykorzystujemy do tworzenia animacji, filmów i obrazów. Edycja materiału audio i wideo to kolejne ważne umiejętności, które odkrywają przed Wami praktycy tej branży. Metodami warsztatowymi zdobywamy umiejętności projektowania typografii, systemów komunikacji wizualnej i identyfikacji graficznej, oraz przygotowania kompleksowych projektów wizualnych. To szansa na zdobycie praktycznych umiejętności posługiwania się dedykowanymi programami komputerowymi. Elementy modelowania i animacji 3D czy digital painting to tylko wybrane z kolejnych zagadnień, które poruszamy w tej specjalności.